17

Duben

0

Semináře o klimatické změně budou pokračovat online

Masarykova demokratická akademie

Jak vzniká změna klimatu a co znamená? Jak souvisí s dalšími problémy životního prostředí? A jaké máme možnosti na ni reagovat?

Začátkem letošního roku jsme spustili sérii seminářů Rozvoj lidské společnosti ve století klimatické změny. Koncepty, řešení, nejistoty, který pomáhá pochopit klíčový problém současného světa. Rozebírá ho především ze společenskovědní perspektivy – ekonomické, politické, sociologické, mezinárodně vztahové – ale samozřejmě i z pohledu ekologie a klimatologie. Jak lze o změně klimatu přemýšlet? Jak se bude měnit fungování společnosti v nejbližších dekádách?

Semináře jsme byli nuceni krátkodobě přerušit. Ale nyní pokračujeme! Setkávání přesunujeme do online prostředí. Nestíhali jste se jich účastnit osobně, ale teď máte víc času? Pořád je možnost se přihlásit. Registrační formulář najdete níže na této stránce.

 

Jak to bude nově vypadat v online formě:

Semináře se budou konat každé úterý od 17.00 do 19.00. Začneme už v úterý 21. dubna 2020. Jeden původní seminář jsme nově rozdělili na dva kratší.

Jak se budeme scházet a co k tomu potřebujeme:

Semináře se budou konat prostřednictvím platformy GoogleMeet. Nemusíte si nic instalovat, prostě vám před každým seminářem pošleme odkaz, na který před začátkem semináře kliknete. Podrobné instrukce dostanete vždy e-mailem. Nemusíte se bát – kdybyste potřebovali poradit, jak věc technicky zprovoznit, stačí nám napsat.

Cena online seminářů:

Cena za jeden online seminář je 100 Kč. Pokud se zaregistrujete na všechny online semináře (celkem 8 setkání), platí zvýhodněná cena 500 Kč.

Platit lze převodem na účet 6953607001/5500, variabilní symbol: 5710, do poznámky jméno účastníka / účastnice. Přístupové údaje k seminářům vám pošleme poté, co nám na info@masarykovaakademie.cz zašlete potvrzení o platbě. K placení můžete využít také QR platbu:

Co když už jsem měl kurz/seminář zaplacený:

Zaplatil jsem celý kurz a chci se zúčastňovat i online: Nic dělat nemusíte, dostanete odkaz a přihlásíte se na seminář.

Zaplatil jsem celý kurz a online se nemůžu/nechci zúčastnit: Pokud budete mít zájem, můžeme vám vrátit část zaplacené částky. Kontaktujte nás na info@masarykovaakademie.cz.

Zaplatil jsem vybrané semináře, kterých se chci zúčastnit: Jeden seminář jsme rozdělili vždy na dvě setkání. Na tato dostanete odkaz k připojení se.

Zaplatil jsem vybrané semináře, ale nechci/nemohu se jich zúčastnit online: Pokud budete mít zájem, můžeme vám vrátit zaplacenou částku. Kontaktujte nás na info@masarykovaakademie.cz.

Pokud si nejste jisti, na které semináře jste se přihlásili nebo zda jste je zaplatili, neváhejte se na nás obrátit. Program s původním rozpisem seminářů naleznete zde.

Garanti:

Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA a Ondřej Kolínský, environmentální ekonom.

Termíny online seminářů (podrobný program bude doplněn během v nejbližší době):

21. dubna: Úbytek biodiverzity

28. dubna: Klimatická změna jako problém globálního vládnutí 1 – ekonomické vztahy a mezinárodní úmluvy

5. května: Klimatická změna jako problém vládnutí 2 – inovace vládnutí a demokratické inovace

12. května: Širší problémy životního prostředí: znečištění

19. května: Širší problémy životního prostředí: Zacházení se zdroji 1

26. května: Širší problémy životního prostředí: Zacházení se zdroji 2

2. června: Prosaditelnost řešení k ochraně klimatu: sociologie a psychologie změny 1

17. června: Strukturovaná diskuze nad probíranými koncepty

Přednášející:

Anna Kárníková (ředitelka Hnutí DUHA)

Ondřej Kolínský (doktorand, VŠE s tématem možností přechodu ČR na nízkouhlíkovou ekonomiku)

Pavel Kindlmann (profesor ekologie na Biologické fakultě Jihočeské Univerzity)

Karel B. Müller (vedoucí katedry politologie na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE)

Zdeněk Žalud (vědecký pracovník Ústavu výzkumu globální změny AV ČR, v. v. i.)