06

Září

0

Eichler: Je dobře, že odbory přebírají prapor protivládních protestů

Masarykova demokratická akademie

Pondělí 5. září 2022 patřilo mítinku Českomoravské konfederace odborových svazů pod heslem Proti chudobě. Odboráři vedle dalších požadavků vyhlásili na sobotu 8. října 2022 do Prahy protivládní demonstraci “Pět minut po dvanácté”. Mítink, současné postavení odborů i důležitost říjnové akce komentoval pro Český rozhlas Plus zástupce ředitele MDA Patrik Eichler.

V rozhovoru zdůraznil, že je dobře známé kvalitní analytické a národohospodářské zázemí odborů, díky kterému jsou velmi dobře zakotveni v ekonomické realitě. Upozornil, že je velmi dobře, že odbory svolanou demonstrací “Pět minut po dvanácté” jakožto v demokratickém systému pevně ukotvená organizace přebírají prapor protivládních protestů. U Josefa Středuly si totiž můžeme být jisti, že nebude ohrožovat demokratický pořádek v Česku, což o krajně pravicových organizátorech demonstrací z 3. září 2022 říci nejde.

V komentáři se Patrik Eichler dotknul i současné role odborů i toho, jak Josef Středula slučuje pozici kandidáta na prezidenta spolu s předsedáním ČMKOS. Vstup si můžete pustit tady, kde začíná v čase 15:12:00.