Online debata o ochraně přírody a zemědělství

Spravedlnost znamená: Dostupná pitná voda je důležitější než soukromý byznys

Akce již proběhla 10. 02. 2021 v 18:00

Debatou o ochraně přírody a zemědělství pokračuje cyklus Spravedlnost: Jak rozhýbat systém k lepší budoucnosti?, ve kterém se každý týden věnujeme zásadním politickým tématům.

Tentokrát se budeme ve středu 10. února 2021 od 18.00 spolu s poslancem a místopředsedou ČSSD Ondřejem Veselým a dalšími hosty věnovat v debatě Spravedlnost znamená: Dostupná pitná voda je důležitější než soukromý byznys ochraně přírody a zemědělství. Debatu můžete sledovat níže na této stránce, stejně tak i klást dotazy. Přenos ale najdete i na našem Youtube zde a formulář pro kladení dotazů zde.

Extrémní sucho se v posledních letech střídá s obdobím velkých srážek. Pitná voda je už dnes v létě pro řadu lidí vzácnost, i když z provozu vodovodních sítí mají zisk soukromé firmy. Na Hodonínsku se o ni zase musí bát 140 tisíc lidí, protože ji chce ohrozit soukromý těžařský byznys.

Jak zajistit, abychom se nemuseli o vodu bát a aby na pitné vodě nevydělávali soukromí podnikatelé, ale byla dostupná pro každého? Jak podpořit naši soběstačnost ve výrobě potravin? A jak mají vypadat naše lesy po kůrovci? 

 

Pozvání přijali:

Ondřej Veselý, poslanec a místopředseda ČSSD 

Anna Kárníková, ředitelka hnutí DUHA 

Josef Jadrný, zastupitel Janova Dolu a předseda spolku Naše Podještědí, ČSSD 

Vilém Jurek, krajinný ekolog, Zelení 

 

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ