Online debata o vzdělávání a kultuře

Spravedlnost znamená: Společná škola pro všechny a otevřená cesta ke kultuře

Akce již proběhla 17. 02. 2021 v 17:00

Cyklus debat o zásadních politických tématech se tentokrát zaměří na vzdělávání a kulturu. Ve středu 17. února 2021 budou od 17.00 hosty debaty Spravedlnost znamená: Společná škola pro všechny a otevřená cesta ke kultuře ministr kultury Lubomír Zaorálek nebo poslankyně Kateřina Valachová a další. Odkaz na živý přenos najdete níže na stránce, stejně jako formulář pro kladení dotazů.

Ještě nikdy nebyly školy na všech stupních prakticky dvě pololetí po sobě prázdné. Problémy českého školství to ale nezměnilo, jen zvýraznilo. Sociální propasti mezi jednotlivými dětmi se ještě prohloubily, šance na dosažení stejného vzdělání klesly. Prohlubují se nerovnosti ve společnosti a jen darované tablety je nevyřeší. 

Jak rozhýbat školství, aby nabízelo rovný přístup ke vzdělání? Proč je potřeba základní škola společná pro všechny? Jak zajistit dostatek kvalitních a spokojených učitelů v celém Česku? Jak může kultura zabránit vylidňování měst a obcí? A proč chceme, aby se lidé nechodili na kulturu jenom dívat, ale sami se pouštěli do psaní, divadla, hudby, krátkých filmů anebo videoher?  

 

Diskutovat s vámi budou:

Vít Janeček, režisér a pedagog

Jiří Ptáček, kurátor a publicista, Zelení

Stanislav Štech, vysokoškolský pedagog

Kateřina Valachová, poslankyně, ČSSD

Lubomír Zaorálek, ministr kultury, ČSSD

 

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ