online vernisáž virtuální výstavy

My house is my fortress

Akce již proběhla 24. 03. 2022 v 19:00

Srdečně vás zveme na online vernisáž digitální výstavy ukrajinské ilustrátorky žijící v Kyjevě Iryny Vale My house is my fortress. Vernisáž se bude konat ve čtvrtek 24. března 2022 od 19 hodin prostřednictvím Zoomu. K Zoomu se připojíte pomocí tohoto odkazu.

Jak můžeme pomoci lidem na Ukrajině a čím můžeme osobně přispět? To jsou pravděpodobně dvě z mnoha otázek, které si klademe od ruského útoku na Ukrajinu, kdy náhle skončilo období míru v Evropě. Zprávy a obrazy, které k nám od té doby přicházejí z Ukrajiny, jsou těžko snesitelné. Utrpení ukrajinského civilního obyvatelstva je téměř nepředstavitelné. O to důležitější je udržovat s lidmi na Ukrajině kontakty a projevovat jim a Ukrajině solidaritu.

Společně s českým zastoupením Friedrich-Ebert-Stiftung a Organizací pro pomoc uprchlíkům proto v digitální výstavní místnosti FES-Aréna představujeme dílo ukrajinské instagramerky Iryny Vale. Iryna Vale je ilustrátorka žijící v Kyjevě. Specializuje se na skicy a koláže. Před válkou vyučovala skicování a psala sloupky o ilustracích. Nyní kreslí jako dobrovolnice pro několik projektů, které věnují výtěžky ukrajinské armádě.

 

Pozvání na online vernisáž přijali:

Urban Überschär, ředitel Zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v Praze

Martin Rozumek, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům

Vladimír Špidla, ředitel Masarykovy demokratické akademie

 

Vernisáž je také důrazně určena jako výzva k poskytnutí darů na podporu Organizace pro pomoc uprchlíkům v její práci s uprchlíky: https://www.opu.cz/cs/

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ