Konference Call to Europe v Praze

Jak zvládnout krize: růst cen, koronavirus, klima a válka

Akce již proběhla 28. 11. 2022

Praha bude v pondělí 28. listopadu 2022 hostit mezinárodní konferenci Call to Europe. Registrace bude otevřena začátkem podzimu. Odebírejte náš zpravodaj a dostaňte včas vědět přímo do vašeho emailu.

Evropská unie se nachází na obtížné křižovatce. Dopady pandemie koronaviru a ruská invaze na Ukrajinu postavily před Unii a evropskou integraci nové výzvy. Souběžně s tím musí EU řešit také probíhající klimatickou krizi. Národní vlády a systémy sociálního zabezpečení čelí novým tlakům a potřebují větší podporu ze strany EU.

Evropská řešení jsou obzvláště důležitá v globalizovaném světě, kde má například válka na Ukrajině dopady na občany v celé Evropě. Jak může EU v této souvislosti posílit integraci a podpořit národní vlády při řešení současných a nově vznikajících krizí?

Sociální demokracie a její představitelé a volení zástupci sehráli významnou roli při budování sociální Evropy a budou i nadále požadovat a utvářet Evropu, která zajistí důstojnou kvalitu života pro všechny. Na pražské konferenci Call to Europe se sejdou současní i bývalí politici a političky, akademičtí odborníci a odbornice i aktivisté a aktivistky. Diskutovat budeme nejen o současném stavu, ale také o tom, jak by se měla evropská sociální a hospodářská politika dále utvářet, aby nikdo v Evropě nezůstal pozadu.

Konferenci pořádá Masarykova demokratická akademie ve spolupráci s Nadací pro evropská progresivní studia (FEPS) a Friedrich-Ebert-Stiftung. Těšíme se na vás!

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ