Debata MDA na MeltingPotu COlours of Ostrava

Co s námi dělá válka?

Akce již proběhla 16. 07. 2022 v 17:00

Co s námi dělá bezprostřední blízkost války, jak nás to proměňuje, co v nás probouzí, jaký dopad to bude mít na českou i evropskou společnost?

Zveme vás do Ostravy na naši debatu na Meltingpotu, diskuzním fóru v rámci Colours of Ostrava, kterého se již tradičně účastníme. Tento rok jsme pro vás připravili debatu na Gamechangers stage v sobotu 16. července od 17.00. Hosty našeho předsedy Lubomíra Zaorálka budou socioložka a publicistka Tereza Stöckelovágenerálporučík Armády ČR Jaromír Zůna.

Ještě donedávna téměř nikdo nebral naši armádu vážně, nezajímali jsme se o to, jak by byla schopna čelit eventuálnímu napadení státu. Byli jsme přesvědčeni, že žijeme v bezpečí a s opravdovou válkou se na evropském kontinentu sotva můžeme potkat. Dnes jsme na bezprostředních hranicích Evropské unie konfrontováni s obrazy urputných bojů a něco nového se odehrává i v nás samých. Válečným událostem je věnována neuvěřitelná pozornost. Co s námi dělá bezprostřední blízkost války, jak nás to proměňuje, co v nás probouzí, jaký dopad to bude mít na českou i evropskou společnost? A čeho bychom se měli možná i bát? Zároveň bychom si měli říct něco o tom, jakou armádu dnes potřebujeme, jestli má sloužit více nám, nebo spíše našim spojencům. Jak velká část našeho státního rozpočtu by měla jít na budování armády? A co mohou vůbec armády v dnešním světě vyřešit?

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ