Seminář o společném vzdělávání

Fakta a vize společného vzdělávání

Akce již proběhla 29. 05. 2018 v 18:00

Dlouho se nestalo, aby se ve školství objevilo téma, které vzbudí tolik emocí a stane se předmětem každodenních debat. Společnému vzdělávání se to povedlo. Palcové titulky, hlavní strany deníků, tiskové konference a silná vyjádření často plná zavádějících informací. Málokterá mediální kampaň tak negativně ovlivnila společenské soužití a ztížila tak zásadní úkol naučit se žít i vzdělávat společně a překonat představu, že některé lidi je nutné izolovat s myšlenkou, že mezi sobě podobnými jim je přece lépe.

Proto jsme spolu s bývalým ministrem školství Stanislavem Štechem připravili seminář, který má za cíl představit fakta a vize společného vzdělávání. Proč je společné vzdělávání tak důležité? Jaké bludy a dezinformace o společném vzdělávání kolují? Jaká cesta vůbec k zavedení společného vzdělávání vedla? Co o něm říkají čísla? A jaké úkoly teď musí společnost zvládnout?

Na všechny tyto a další otázky odpoví seminář pod vedením Stanislava Štecha. Spolu s ním vystoupí také Radmila Jedličková, ředitelka ZŠ Grafická. Seminář se bude konat v úterý 29. května od 18.00 v Kinosále v Lidovém domě (Hybernská 7, Praha 1).

Prosíme Vás o potvrzení účasti na registrace@masarykovaakademie.cz. Facebookovou událost naleznete zde.

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ