17

Duben

0

Malá stopa, velký přínos. Klimatický program finské sociální demokracie

Masarykova demokratická akademie

Finské sociální demokracii se podařilo v parlamentních a evropských volbách v roce 2019 udávat rámec politické debaty ve Finsku, a to především díky představení dlouhodobého programu. Jeho součástí je i klimatický program Malá stopa, velký přínos, který představuje záměr strukturní proměny společnosti v jednotlivých oblastech a pomocí jakých nástrojů je potřeba se na něj připravit. Program vám přinášíme v českém překladu.

Stáhněte si studii zdarma. Žádná další už vám neuteče:

* povinné

Odesláním údajů souhlasím s jejich zpracováním za účelem zasílaní informací o aktivitách Masarykovy demokratické akademie.

V textu se dozvíte:

  • Spravedlivý přechod znamená také nutnost připravit se dlouhodobým plánováním nebo například pomocí nástrojů podobných finančnímu fondu pro válečné škody na posuny vyvolané klimatickými změnami.
  • Pro zlepšení nabíjecí infrastruktury je nutné stanovit v souladu se směrnicí o energetické účinnosti budov národní závazek k vybudování nabíjecí infrastruktury pro elektromobily, jež by vznikala zároveň s velkými rekonstrukcemi bytových domů a obchodních prostor.
  • Finsko se i nadále musí mimo jiné prostřednictvím daňové politiky starat o to, aby byl jeho energeticky náročný průmysl konkurenceschopný.