Přednáška ředitele NP Šumava Pavla Hubeného

Online: NP Šumava: Jak změnil život obyvatel?

Akce již proběhla 14. 05. 2020 v 17:00

Zveme na druhou přednášku o šumavském národním parku, jejímž hostem znovu bude jeho ředitel, Pavel Hubený. Po první přednášce, ve které jsme se zaměřili na výsledky přírodních procesů v šumavských bezzásahových zónách, se podíváme na vliv NP Šumava na život jeho obyvatel.

Přednášku jsme přesunuli do online prostředí. Odehrávat se bude prostřednictvím platformy Zoom a streamovat ji budeme také na Facebooku ve čtvrtek 14. května 2020 od 17.00. Odkaz na přednášku v Zoomu vám pošleme na základě vaší registrace (registrační formulář viz níže).

Odchod starých lesních dělníků a části zemědělců, se kterými zmizela část původních obyvatel Šumavy. Ale i rozvoj turistiky a rostoucí zastavěné plochy kontrastující s úbytkem stálých obyvatel. To jsou jen některé fenomény, které potkaly Národní park Šumava.

Jak se proměnilo fungování parku za léta jeho existence? A jaké nové a důležité informace přinesl průzkum návštěvnosti a průzkumu návštěvníků, který v NP Šumava skončil minulý rok? Jakou Šumavu si její návštěvníci přejí?

Nejen o tom bude pro Masarykovu demokratickou akademii mluvit ředitel NP Šumava Pavel Hubený. Těšíme se na vás!

 

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ