Online debata o sociální politice s ministryní Maláčovou a dalšími hosty

Spravedlnost znamená: Ohodnocená práce i volný čas

Akce již proběhla 03. 03. 2021 v 19:00

Nejbližší programová debata se zaměří na sociální politiku. Odpovídat na dotazy k programu pro rodiny s dětmi, pracující nebo seniory a seniorky bude ve středu 3. března od 19.00 ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčovádalší hosté. Otázky můžete klást už nyní: K tomu určený formulář najdete spolu s živým přenosem níže na stránce.

Pracujeme, abychom se uživili, nežijeme, abychom pracovali. Proto je ale potřeba, aby práce byla i v době, kdy lidi nahrazují stroje. A naopak, aby si člověk mohl od práce odpočinout, i když ho v chytrém telefonu pronásleduje, kamkoliv jde. Chceme dát lidem jistotu důstojné prácenárok na volný čas. Zajistit klidné stáří s odměnou za životní dřinuPodpořit péči o rodinu a děti. Víme, že je to všechno ještě důležitější, když se nám společnost, jak ji známe, mění před očima. 

Jak zajistit důstojnou mzdu? Jak nabídnout dostatek kvalitní práce, když se mění její podoba? Jak podpořit práci na řádné pracovní smlouvy? Jak docílit, abychom se nemuseli bát o svůj důchod ve stáří? A jak umožnit rodičům, aby při výchově nemuseli volit mezi kariérou a rodinou? 

Spolu s Janou Maláčovou přijali pozvání k debatě právník a bývalý senátor Jiří Dienstbier, poslanec Roman Sklenák a Monika Horáková, mluvčí odborné skupiny Strany zelených pro bydlení. 

 

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ