Debata o výsledcích slovenských parlamentních voleb

Slovensko po volbách 2020: výsledky a očekávání

Akce již proběhla 04. 03. 2020 v 18:00

Volby 29. února 2020 přinesou na politickou mapu Slovenska významné změny – výsledkově jistě ztratí strana SMER-SD, posílení čeká extremisty a populisty, v Národní radě zřejmě ztratí přímé politické zastoupení maďarská menšina na Slovensku. Především ale předvolební průzkumy říkají, že v Národní radě usedne velký počet stran s podobě malým počtem poslanců.

Zveme vás proto ve středu 4. března 2020 od 18.00 na diskuzi do Slovenského institutu Praha (nám. Republiky 3, Praha), kde spolu s hosty výsledky voleb rozebereme. Vstup na akci je volný, prosíme jen o potvrzení účasti pomocí formuláře dole na stránce.

Zvládne po volbách někdo sestavit vládu na celé volební období, jako se to povedlo Robertu Ficovi v roce 2016? Jak a proč volily různé slovenské regiony? Jaká byla volební kampaň a co se psalo ve volebních programech jednotlivých stran? Odrazily se na volebních výsledcích demonstrace za Slušné Slovensko anebo proces s Marianem Kočnerem? A zvládneme formulovat možné změny slovenské domácí a zahraniční politiky s ohledem na nové složení Národní rady?

 

Pozvání k diskuzi přijali:

Lukáš Jelínek, Masarykova demokratická akademie

Alena Krempaská, Institut lidských práv

Robert Žanony, Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupení v Slovenské republice

Úvodní slovo k debatě přednese J. E. Peter Weiss, velvyslanec Slovenské republiky v České republice.

 

Těšíme se na vás! K facebookové události se můžete přidat zde.

 

Akci spolupořádáme se Slovenským institutem Praha a Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupení v ČR.

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ