online debata

Slovenská politika rok po volbách

Akce již proběhla 02. 06. 2021 v 19:00

“Slovenská společnost je hluboce rozdělená, a i když nový premiér nezruší sociální reformy SMER-u jako 13. důchod nebo jízdné zdarma, nebude to na zasypání příkopu stačit,” zaznělo při hodnocení posledních slovenských parlamentních voleb na debatě MDA loni v únoru 

Jak je na tom slovenská společnost a politika rok po volbách? Zveme vás na debatu s Monikou Uhlerovou, viceprezidentkou slovenské Konfederace odborových svazů a politologem a historikem Jurajem Marušiakem. 

📆 Debata se bude konat ve středu 2. června od 19.00.

📺 Vysílat ji budeme živě na našem Facebooku a prostřednictvím Zoomu. Pokud se chcete připojit přes Zoom, vyplňte, prosím, registrační formulář níže na stránce.

 

 

Znamená výměna premiéra rok po volbách neúspěch koaliční spolupráce? Je rozsáhlé zatýkání v policii a bezpečnostních složkách ohrožením pro předchozí vládní elity? A jak se na antikorupční rétoriku současné reprezentace dívají různé části slovenské společnosti?  

Projevilo se na slovenské politice, že po posledních volbách už nesedí v parlamentu žádná ze zakladatelských politických stran slovenské politiky po roce 1993? Navazuje někdo na jejich tradice anebo se s nimi vytvářejí zcela nové loajality? Obnoví se politické zastoupení etnicky založených stran maďarské menšiny?  

Jaké kroky vláda podniká v sociální a ekonomické politice a myslí přitom na práva zaměstnanců? Funguje tripartita a je něco, v čem by se česká politika a odborová sféra mohly od svých slovenských protějšků přiučit?  

Máte i vy otázku k dění na slovenské politické scéně? Ptát se můžete už nyní 👇

Registrační formulář pro sledování debaty prostřednictvím Zoomu 👇

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ