on-line debata nad knihou Budoucnost levice bez liberalismu

Prosadíme dobře fungující stát?

Akce již proběhla 22. 06. 2021 v 18:00

Role státu, podoba modernizace a dostatečnost sociální politiky levice se staly tématy debaty, která začala po vydání sborníku Budoucnost levice bez liberalismu na jaře tohoto roku. Zveme vás na on-line debatu nad tímto sborníkem, jejímiž hosty budou politolog Petr Drulák, ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, ekonomka Ilona Švihlíková a ministr kultury Lubomír Zaorálek.

📆 Akce se bude konat v úterý 22. června od 18.00.

📺 Debatu budete moci sledovat živě na našem Facebooku a prostřednictvím Zoomu. Pokud se budete chtít připojit k Zoomu, vyplňte, prosím, registrační formulář níže na stránce.

✋ Ptát se můžete už nyní. Formulář najdete níže na stránce.

Autoři sborníku berou národní stát za rámec, který je srozumitelný politikům i občanům, umožňuje formulovat hospodářskou politiku anebo uzavírat hranice, když je to třeba z bezpečnostních důvodů potřeba. Upozorňují, že modernizace často dopadá na nejchudší vrstvy. Ve Francii například vzniklo hnutí Žlutých vest v reakci na „ekologické“ zvýšení daně z nafty a benzínu. A tvrdí, že sociální demokracie ztrácí voliče, protože na úkor sociální politiky klade důraz na témata kulturní politiky a emancipace.  

Význam role státu pro správu společnosti si sociální demokracie v minulosti uvědomovala. Třeba v roce 2013 si budování „dobře fungujícího státu“ vytkla dokonce za svůj hlavní politický cíl. Je pro levici sázka na téma správy státu správná? A jak obnovit vazbu mezi „lidovými vrstvami“ a levicovou politickou reprezentací?    

Nejen nad těmito tématy budeme diskutovat v on-line debatě, jejímiž hosty budou:

Petr Drulák, politolog

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí, místopředsedkyně ČSSD

Ilona Švihlíková, ekonomka

Lubomír Zaorálek, ministr kultury

Sborník Budoucnost levice bez liberalismu si spolu s dalšími našimi knihami můžete koupit zde.

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ