Přednáška prof. Pavla Kindlmanna, spoluautora zprávy OSN o biodiverzitě

Příroda místo peněz. Zpráva OSN o biodiverzitě a její důsledky pro ČR

Akce již proběhla 20. 06. 2019 v 18:00

Zveme vás na přednášku prof. Pavla Kindlmanna (Ústav výzkumu globální změny Akademie věd, spoluautor zprávy OSN o biodiverzitě) Příroda místo peněz. Zpráva OSN o biodiverzitě a její důsledky pro ČR. Akce se bude konat ve čtvrtek 20. června od 18.00Kampusu Hybernská v přednáškové místnosti 2D (Hybernská 4, Praha, budova D, 2. patro). Po přednášce bude následovat debata. Vstup je volný, prosíme pouze o registraci. Formulář naleznete dole na stránce.

Zpráva mezivládního panelu OSN pro biodiverzitu a ekosystémové služby (IPBES) o stavu globální populace rostlin a živočichů vyvolala na začátku tohoto května velkou debatu. Ze zprávy krom dalších zjištění vyplývá, že pokud lidé výrazně nezmění způsob života, budeme čelit 6. velkému vymírání, které bude osudné až milionu živočišných druhů. To samozřejmě znamená velký zásah do celého ekosystému.

“Honbu za penězi budeme muset nahradit honbou za přežitím přírody. Ona nepotřebuje k přežití nás, ale my ji ano,” shrnul situaci prof. Pavel Kindlmann z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, který je spoluautorem této zprávy OSN o biodiverzitě, v níž se jako jeden z hlavních autorů podílel na zprávě o stavu světových ekosystémů.

Právě jeho jsme pozvali, aby shrnul, co vlastně nedávno zveřejněná zpráva mezivládní platformy OSN pro biodiverzitu říká mezi řádky. Věnovat se ale bude i důsledkům zprávy pro Českou republiku a její obyvatele. Máme se bát budoucnosti? A které oblasti v České republice jsou vůbec nejvíce ohrožené vymíráním druhů? A proč tomu tak je? A lze tomu zabránit?

Těšíme se na vás!

Plakát ke stažení: .jpg | .pdf

FB událost: https://www.facebook.com/events/1357143251103528/

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ