Online debata s ministryní Janou Maláčovou a ekonomem Jiřím Šatavou

Naše důchody budou spravedlivé

Akce již proběhla 16. 12. 2020 v 19:00

Důchody jsou klíčové téma politického střetu mezi levicí a pravicí. ODS s TOP09 je chtěly privatizovat, a tak napsaly reformu, která dávala veřejné peníze soukromým penzijním fondům. ČSSD chce důchody udržet veřejné a pro každého, takže pokus pravice o privatizaci po nástupu k moci zastavila.

Nyní svou důchodovou reformu představuje ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, pod jejímž úřadem v letošním roce pracovala Komise pro spravedlivé důchody.

Jak dorovnat důchody ženám? Proč nekrátit důchody lidem z fyzicky nebo zdravotně náročných profesí? Potřebujeme minimální důchod? Je na místě zkrátit povinnou dobu pojištění, aby nárok na penzi po pracovní kariéře získalo více lidí? A stačí na to stávající daně?  

Zveme vás na online debatu s ministryní práce a sociálních věcí a místopředsedkyní ČSSD Janou Maláčovou a ekonomem Jiřím Šatavou, která se bude konat ve středu 16. prosince 2020 od 19.00.

Debatu můžete sledovat jak na Facebooku MDA, tak prostřednictvím platformy Zoom. Pokud se chcete připojit přes Zoom, vyplňte, prosím, registraci níže. Těšíme se na vás!

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ