Přednáška v rámci série Moderní strany: Digitalizace, legitimita, komunikace

Moderní strany: Kyberstrana je nutnost, ne sci-fi

Akce již proběhla 10. 05. 2021 v 18:00

Zveme vás na druhý ze série seminářů Moderní strany: Digitalizace, legitimita, komunikace, ve kterém se tentokrát budeme s politology Michelem Perottinem a Danielem Šárovcem (oba IPS FSV UK) věnovat teorii a praxi digitalizace politických stran. Přednášku s debatou budeme živě vysílat na našem Facebooku v pondělí 10. května od 18.00. Připojit se můžete také prostřednictvím platformy Zoom, pokud máte zájem o tuto formu účasti, prosíme, vyplňte registrační formulář níže na stránce.

Co si vůbec máme pod digitalizací politických stran představit? Jak dopadá na marketing a jak na vnitrostranický život? Je lékem na problémy vnitrostranické demokracie nebo je snadno může prohloubit? A jaké jsou vaše zkušenosti z digitální politiky posledního roku a půl?  

Právě problém digitalizace politických stran zdůraznila koronavirová pandemie, která urychlila i změny směřující k posílení digitalizace. Tento fenomén je však mnohem starší: o kyberstranách můžeme mluvit už více než 15 let. 

Pořádáme ve spolupráci s pražskou kanceláří Friedrich-Ebert-Stiftung 

  

Přednáška s debatou se koná v rámci série online debat Moderní strany: Digitalizace, legitimita, komunikace. 

Představa tradiční politické strany se členy a členkami, kteří se jednou měsíčně setkávají na schůzích, už v dnešní době neobstojí. Nemění se jen forma setkávání, změna dopadá vůbec na otázku legitimity vnitrostranického rozhodování, vázaného na dlouhodobě ověřené procesy, které s digitalizací ztrácejí na síle. 

Jak změnit často stoleté struktury, aby odpovídaly možnostem a potřebám komunikace 21. století? Jak vtáhnout lidi do politického dění a rozhodování? Je možné překonat generační propasti? Jak má v digitální době vypadat komunikace strany s vlastními členy? Je vůbec možné v dnešní době vytvořit vůli k plnění zásadních a dlouhodobých politických úkolů? 

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ