Debata u příležitosti představení přílohy Listů

FOTBAL : POLITIKA — jiný sport je možný

Akce již proběhla 26. 06. 2024 v 19:00

Letošní červen bude patřit fotbalovému Mistrovství Evropy. Dvouměsíčník pro kulturu a dialog Listy připravil při té příležitosti fotbalovou přílohu. Nedočtete se v ní ale soupisky mužstev a šance jednotlivých týmů na vítězství. Místo toho připomínají autoři textů skoro zapomenutou kapitolu dělnického fotbalu a ukazují různé možnosti vývoje sportu i jeho možnosti postavit se k politickým nebo sociálním otázkám.

Na debatu u příležitosti představení této přílohy přijali přijali historik Thomas Oellermann, stojící za touto přílohou Listů, Vojtěch Ondráček zabývající se politickou a sociální filozofií sportu a publicistka Fatima Rahimi, píšící mimo jiné o politických a sociálních rozměrech fotbalu.

Těšíme se na vás ve středu 26. června od 19.00 v prostorách Galerie Karla Vachka v pražském Kině Atlas. Registrujte se, prosíme, z kapacitních důvodů pomocí formuláře níže.

Na debatě představíme fenomén dělnického fotbalu a budeme mluvit o kapitolách sportu, které současné monopolní organizace chtějí vymazat z historie, vztahu sportu a politiky a jak se to má s fotbalovým Místrovstvím Evropy v Německu jako protiváhou posledního Mistrovství světa v Kataru, roli fotbalu na Blízkém Východě a současných alternativních sportovních cestách. Podíváme se prostě na to, jak se to má se sportem, politikou, společenskými otázkami a ekonomickými vlivy.

Debatu pořádáme spolu s dvouměsíčníkem pro kulturu a dialog Listy a českým zastoupením Friedrich-Ebert-Stiftung. Po debatě bude možné sledovat přímý přenos fotbalového zápasu Česko–Turecko.

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ