Online debata s ministrem kultury L. Zaorálkem

Cesta k novému začátku: Ekonomika po koronaviru

Akce již proběhla 10. 06. 2020 v 14:00

Koronavirus s sebou přinesl radikální omezení ekonomiky spojené s růstem nezaměstnanosti. Čekají nás masivní investice k jejímu oživení a stabilizaci. Ty ale musí odpovídat na základní úkoly dnešní doby: sociálně-ekologickou transformaci nebo problém digitalizace a umělé inteligence.

Zveme vás proto na online debatu nad dokumentem Nový start a cesty k němu – nový směr vstříc budoucnosti představená Fórem SPD pro hospodářské otázky, který je první vizí hospodářskopolitických opatření. Pracovní překlad dokumentu si můžete přečíste zde: https://bit.ly/novysmer

Nad textem budou o vizích obnovy ekonomiky pro koronavirové krizi diskutovat ministr kultury ČR a předseda MDA Lubomír Zaorálek spolu s členem vědecké rady Fóra SPD pro hospodářské otázky a vědeckým ředitelem Institutu pro makroekonomii a výzkumu hospodářských cyklů Hans-Böckler-Stiftung prof. Sebastienem Dullienem.

Jaké návrhy dokument přináší? V čem jsou inspirativní pro Českou republiku? A jak jsou politicky aplikovatelné? O tom i dalších tématech budeme mluvit ve středu 10. června 2020 od 14.00. Debatu bude moderovat Zuzana Lizcová, vedoucí Katedry německých a rakouských studií FSV UK.

Akce se bude konat prostřednictvím platformy Zoom, streamována bude také na našem Facebooku. Debata se bude konat v němčině a češtině, na platformě Zoom bude zajištěno simultánní tlumočení pro češtinu a němčinu.

Prosím, potvrďte svoji účast na akci vyplněním registračního formuláře: https://www.fesprag.eu/index.php/2020-1006/

Akci spolupořádáme se zastoupením Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice. Těšíme se na vás!

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ