Přednáška ze série diskuzních podvečerů o budoucnosti českých lesů

České lesy: Jak sledovat správnou péči o lesy?

Akce již proběhla 12. 02. 2020 v 17:00

Jak se máme starat o lesy, aby to bylo dobré pro ně i pro lidi? Jak takovou péči kontrolovat? Tedy – jak má vypadat udržitelné lesnické hospodaření? Co to jsou certifikační systémy a jaké na něj mají vliv? A jaký mají certifikace lesů spolu se sledováním původu dřeva vliv na společnost z globálního a lokálního pohledu?

Zveme vás na druhý diskuzní podvečer o budoucnosti českých lesů Země lesy oplývající? Stav a výhled lesnictví v ČR, tentokrát na téma Certifikace správné péče o lesy a sledování původu dřeva. Přednáška s diskuzí proběhne ve středu 12. února 2020 od 17.00 v sále 2D Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha, budova D, 2. patro).

Naše pozvání tentokrát přijal Ing. Stanislav Slanina, Ph.D., výkonný ředitel PEFC Česká republika. PEFC je celosvětově nejrozšířenější systém certifikace lesů a Stanislav Slanina se věnuje zajišťování dlouhodobě udržitelného lesního hospodaření v ČR. Je ale obeznámen i s lesnickým hospodařením na jiných kontinentech a je i členem mezinárodní skupiny, která vytváří standardy pro sledování trvale udržitelného hospodaření v lesích.

Přidat se k facebookové události můžete zde.

Prosíme o potvrzení účasti pomocí formuláře níže. Vstup je volný. Těšíme se na vás!

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ