Odborný seminář

Budoucnost německé zahraniční politiky: Zeitenwende a priority německé sociální demokracie v rozvířených časech

Akce již proběhla 29. 03. 2023 v 17:00

Srdečně vás zveme na odborný seminář Budoucnost německé zahraniční politiky: Zeitenwende a priority německé sociální demokracie v rozvířených časech. Seminář se bude konat ve středu 29. března 2023 od 17.00 v Café Louvre (Národní třída 22, Praha). Svoji účast potvrďte na email tomas@progresivnicentrum.eu.

Od vypuknutí války na Ukrajině německá zahraniční politika prošla řadou proměn. Seminář Budoucnost německé zahraniční politiky se zaměří na zhodnocení dosavadních změn v zahraniční politice SRN, na Zeitenwende, její vliv na proměnu zahraniční politiky Německa a její dopady na Evropu. S našimi hosty se budeme věnovat i zahraniční politice německé sociální demokracie ve světle jejího nového programového dokumentu strany Sociálně demokratické odpovědi na otřásající se svět. Společně s předními českými odborníky na německou zahraniční politiku nastíníme, jaké výzvy pro českou politiku přináší měnící se pohled SRN na mezinárodní dění, geopolitickou situaci a bezpečnost ve světě.

 

Pozvání na seminář přijali:

Jakub Eberle, Ústav mezinárodních vztahů Praha

Pavlína Janebová, Asociace pro mezinárodní otázky

Zuzana Lizcová, Fakulta sociálních věd Karlovy univerzity v Praze

Jana Urbanovská, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně

Závěrečné slovo pronese Tomáš Petříček z Progresivního analytického centra. Seminář bude moderovat Libor Rouček, spolupředseda Česko-německého diskuzního fóra a bývalý místopředseda Evropského parlamentu.

 

Seminář pořádáme ve spolupráci s Progresivním analytickým centrem a českým zastoupením Friedrich-Ebert-Stiftung.

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ