Online debata k prezidetským volbám

Amerika před volbami – stojí USA před historickým předělem?

Akce již proběhla 07. 10. 2020 v 15:00

Zveme Vás na debatu zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice o nadcházejících prezidentských volbách v USA. Konat se bude online prostřednictvím platformy Zoom ve středu 7. října 2020 od 15.00.

Spojené státy si budou v úterý 3. listopadu volit svého prezidenta. Do té doby bude svět sledovat předvolební boj a střety mezi úřadujícím prezidentem Donaldem Trumpem a jeho vyzyvatelem Joem Bidenem. Žádná volba v USA v posledních několika desetiletích nebyla doprovázena takovými událostmi, jako letos: Kromě pandemie koronaviru se všemi jejími důsledky jsou to také spory týkající se rasismu v USA. Podle mnoha průzkumů Trump ztrácí pod dojmem těchto krizí podporu.

Jak spolehlivé jsou však tyto průzkumy, když se situace mění každým dnem? Může Trump svou populistickou kampaní získat většinu voličů a voliček? Nebo vyhraje Biden? Co znamenají volby a jejich výsledky pro Evropskou unii – a tedy i pro Českou republiku?

 

Na tyto otázky nám odpovědí:

Knut Dethlefsen, ředitel kanceláře Friedrich-Ebert-Stiftung ve Washingtonu D.C.

Jiří Koubek, politolog, Masarykova demokratická akademie

Moderuje: Thomas Oellermann, zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v ČR

 

Akce se bude konat online a přístup k ní získáte přes odkaz, který Vám pošleme po registraci na thomas.oellermann@fesprag.cz.

Akce proběhne v českém a německém jazyce a bude simultánně tlumočena.

 

Oblíbené

AKCE MDA A KLUBŮ