29

Srpen

0

Moderní město, mezinárodní migrace, veřejná moc. Otevřeli jsme registraci na podzimní kurzy!

Masarykova demokratická akademie

Jako každý podzim, i letos pro vás otevíráme nové vzdělávací kurzy. Těšit se můžete na pokračování úspěšného programu o moderním městě, objasnění záhad mezinárodní migrace a zorientování se v tom, jak to jako občané máme s veřejnou mocí. Těší nás, že i tentokrát se nám kurzy podařilo připravit s garanty, kteří jsou v České republice opravdovými špičkami na daná témata – a stále je nastavujeme tak, aby pro vás byly dostupné. Vám už stačí si jen vybrat – a my se na vás už těšíme!

 

Moderní město: Kurz o urbanismu a územním plánování

Moderní město: Kurz o urbanismu a udržitelném plánování pro vás otevíráme už potřetí. Tentokrát tento kurz vhodný především pro zastupitele a zastupitelky, lidi pracujících na městech a obcích a všechny, kteří mají zájem o místo, ve kterém žijí, hostí Ústí nad Labem. Budeme se věnovat dostupnosti bydlení, dopravě, udržitelnosti měst, občanské vybavenosti nebo územnímu plánování a dalším tématům.

Garanti: Ing. arch. Jan Auerbach, PhDr. Vladimír Špidla

Registrovat se můžete do 6. října na mm@masarykovaakademie.cz.

 

Mezinárodní migrace. Do šířky, do hloubky, do dálky

Kurz Mezinárodní migrace do hloubky a v kontextech představí fenomén migrace, o kterém se sice dlouhodobě mluví a je stále přítomný ve veřejném prostoru, ale panuje okolo něj spousta mýtů a nepřesností. Co to vůbec migrace obyvatelstva je, co její procesy ovlivňují, jestli s ní lze něco dělat a co znamená integrace migrantů, o tom a dalších aspektech budou přednášet přední čeští odborníci a odbornice na migraci.

Garant: Prof. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc.

Registrovat se můžete do 29. září zde.

 

Veřejná moc. Přednáškový cyklus o občanech a státu

Veřejná moc je připravena pro zájemce o veřejné dění, kterým představí, jak fungují orgány veřejné moci a jaké mají možnosti ovlivnit jejich rozhodování. Vedle základně praktických otázek se samozřejmě dostaneme i k teoretickým základům problému. Jak třeba funguje taková Ústava?

Garant: JUDr. Jan Kudrna, Ph.D.

Registrovat se můžete do 5. října zde.