25

Březen

0

Jaká je současná Afrika? Přihlašte se na sérii přednášek

Masarykova demokratická akademie

Série přednášek o současné Africe pro všechny, kdo o ní chtějí vědět víc, než znají z médií.

Mediální obraz Afriky přináší o největším kontinentu světa silně zkreslenou představu. Jenom tradiční přízvisko „černý kontinent“ evokuje nejen barvu pleti většinového obyvatelstva Afriky, ale hlavně něco neznámého, nečitelného, až děsivého. Přední odborníci na africká témata působící v České republice představí Afriku tak, abyste ji už nemuseli vnímat skrze tento zkreslující pohled a naopak ji chápali jako sousedský kontinent se svébytnou kulturou i historií, plný rozmanitosti a potenciálu. Kontinent, který se v dnešním globálním světě potýká s problémy ne zas tak diametrálně odlišnými od těch našich.

 

Program přednášek zde.

Facebooková událost je zde.

 

Kdy: 9x sobota 30. 3. – 1. 6. 2019 (kromě Velikonoc)

Kde:  SMOSK, sál č. 254 (Senovážné nám. 23, Praha)

Cena: Celý kurz 900 Kč (pro členy MDA 450 Kč); jednotlivé přednášky převodem na účet 200 Kč / na místě 250 Kč (pro členy MDA 100 Kč).

Platba: Převodem na účet nebo na místě.

Účet: Převodem na účet 6953607001/5500, VS 572. Do poznámky pro příjemce prosíme uveďte vaše jméno. Celý kurz prosíme zaplaťte do 27. března 2019, v případě platby jednotlivých přednášek vždy do středy před danou přednáškou a do poznámky uveďte datum přednášky, kterou platíte.

Na místě: Celý kurz i jednotlivé přednášky lze platit i na místě. V případě jednotlivých přednášek je pak cena při placení na místě 250 Kč.

Vedoucí kurzu: doc. PaedDr. Hana Horáková, PhD. (Metropolitní univerzita Praha a Univerzita Pardubice) a Andrea Filipi, MSc. (doktorandka politologie na Univerzitě v Cambridgi)

Garant: PhDr. Vladimír Špidla (ředitel Masarykovy demokratické akademie)

Při absolvování celého kurzu získá účastník/účastnice certifikát o jeho absolvování.