Byli jste u toho?

> zpět na rozcestník <

Pomozte nám s mapováním historie sociální demokracie

Byli jste také u toho? Podíleli jste se na obnovování sociální demokracie? Ozvěte se nám prostřednictvím našeho emailu info@masarykovaakademie.cz. Budeme rádi za jakýkoliv materiál spjatý s obnovením strany: Ať už jde třeba o noviny s oznámením o založení místní organizace, náborové i volební letáky, fotografie nebo třeba i psané vzpomínky. Materiály poslouží pro projekt o obnovení sociální demokracie, na kterém pracujeme s historiky a politology z Akademie věd i Karlovy univerzity.

Zapojit se můžete, i pokud doma v archivu zrovna nic nemáte. Víte, kde jste se během obnovování scházeli? Jaké místo bylo v obci, ve které žijete, se sociální demokracií v minulosti spojeno? Kde bylo hřiště DTJ? Budeme rádi, když ho pomocí jednoduchého formuláře přidáte na náš web LidoveDomy.cz. Stanete se tak součástí ojedinělého projektu, který mapuje dějiny nejstaršího politického hnutí v českých zemích – sociální demokracie. Je to jednoduché a stačí jen pár kliknutí 🙂

Jak se obnovovala sociální demokracie?

Noviny po celém Československu začaly od listopadu 1989 přinášet rostoucí počet zpráv o zakládání nových a nových místních organizací sociální demokracie. Níže si můžete prohlédnout opravdu jen zlomek z nich. 

Obnovení sociální demokracie

> zpět na rozcestník <