Programové debaty: Budoucnost práce - záznam

Masarykova demokratická akademie během srpna až října 2015 organizuje cyklus debat na témata z Dlouhodobého (základního) programu České strany sociálně demokratické. Cílem práce je připravit podklady pro programovou konferenci, kterou bude ČSSD pořádat v listopadu letošního roku.

První debata proběhla pod názvem Budoucnost práce koncem letošního července. Hlavní teze z debaty zachycuje tento záznam.

Budeme rádi za vaše připomínky a podněty k tématu Budoucnost práce. Zasílat je můžete průběžně na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Se všemi vašimi podněty a poznámkami budeme dále pracovat.

Videonahrávka z 3. brněnského fóra: Československé jaro 1968 - Stále ještě inspirace?

Videonahrávku z 3. brněnského fóra Masarykovy demokratické akademie na téma Československé jaro 1968 - Stále ještě inspirace? můžete shlédnout zde. Doporučujeme také úvodní vystoupení "Říká se tomu solidarita" spisovatele Alexandra Klimenta.

Marek Hrubec: Spojení filosofie a politiky v českém veřejném prostoru

Při příležitosti 80. narozenin Erazima Koháka se v Senátu Parlamentu ČR konalo ve čtvrtek 16. května kolokvium „Česká filosofie a politika“. Stručnou zprávu z akce zveřejňujeme níže.

...celý článek

Václav Rychnovský: Odkaz B. Šmerala, Únor 1948 a budoucnost

Šmeral předpokládal, že sama dělnická třída na úkoly vybudování socialismu nestačí, a proto si KSČ přestavoval jako masovou politickou sílu opírající se o dělníky, úzce spojenou se zemědělci, inteligenci a drobnými podnikateli, kteří se měli postavit ve společném boji proti diktatuře velkých bank a velkokapitálu. Vzdělání, smysl pro odpovědnost a sociální cítění jsou prvním okruhem zdrojů atypických politických zásad B. Šmerala.

...celý článek

Patrik Eichler: Otevřeme politické strany cizincům!

Zpráva ze semináře Cizinci a politické strany uspořádaného MDA Praha ve čtvrtek 28. března 2013 v pražském Lidovém domě.

...celý článek

   

Fotogalerie

Banners

kritika