DEBATA: Fakta a vize společného vzdělávání, úterý 29. května, 18 hod.

Dlouho se nestalo, aby se ve školství objevilo téma, které vzbudí tolik emocí a stane se předmětem každodenních debat. Společnému vzdělávání se to povedlo. Palcové titulky, hlavní strany deníků, tiskové konference a silná vyjádření často plná zavádějících informací. Málokterá mediální kampaň tak negativně ovlivnila společenské soužití a ztížila tak zásadní úkol naučit se žít i vzdělávat společně a překonat představu, že některé lidi je nutné izolovat s myšlenkou, že mezi sobě podobnými jim je přece lépe. Proto jsme spolu s bývalým ministrem školství Stanislavem Štechem připravili seminář, který má za cíl představit fakta a vize společného vzdělávání. Proč je společné vzdělávání tak důležité? Jaké bludy a dezinformace o společném vzdělávání kolují? Jaká cesta vůbec k zavedení společného vzdělávání vedla? Co o něm říkají čísla? A jaké úkoly teď musí společnost zvládnout? Na všechny tyto a další otázky odpoví kromě Stanislava Štecha i Radmila Jedličková, ředitelka ZŠ Grafická v Praze. Seminář se bude konat v úterý 29. května od 18.00 v Kinosále v Lidovém domě (Hybernská 7, Praha 1). Prosíme Vás o potvrzení účasti na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Událost na facebooku najdete zde.

PROJEKT EVROPA: Debata na Právnické fakultě UK v Praze, 16. května, 18 hod.

Ve středu 16. května od 18.00 bude Právnická fakulta Univerzity Karlovy (nám. Curieových 7, Praha 1) hostit první debatu Projektu Evropa, našeho nového informačně vzdělávacího projektu věnovaného evropským politikám. Na debatě o postavení ČR v rámci Evropy vystoupí Vladimír Špidla, ředitel Masarykovy demokratické akademie, Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, Markéta Pekarová Adamová, 1. místopředsedkyně TOP 09, Radka Sokolová, místopředsedkyně Českomoravské konfederace odborových svazů a Magdalena Davis, 1. místopředsedkyně Strany zelených. Diskutovat budeme o vizi Evropské unie, strategii proti sílícímu euroskepticismu a o výzvách, které před námi a Evropskou unií stojí. Pozvánku na akci najdete na stránkách Projektu Evropa nebo na Facebooku.

Debata: Bezpečná práce pro všechny?, úterý 24. dubna, 18 hod.

Ve čtvrtek 22. března otřásl chemičkou v Kralupech nad Vltavou výbuch. Jeho následkem zemřelo šest lidí. Pět z nich byli zahraniční pracovníci. Vyšetřování této tragédie stále probíhá, a není tak jasné, co bylo její příčinou. I tak ale rozvířila debatu o bezpečnosti práce. A to právě i ve vztahu k zahraničním pracujícím. Premiér v demisi Andrej Babiš se netají názorem, že by chtěl nedostatek pracovních sil pokrývat lidmi ze zahraničí. Přišli by do země, kde je bezpečná práce standardem pro všechny? Zveme Vás na debatu o současném stavu BOZP a jeho výzvách, kterou budeme vést s vedoucím úseku inspekce BOZP na Státním úřadu inspekce práce Ondřejem Vartou, náměstkem generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce Jiřím Macíčkem a právničkou Šárkou Homfray z Odborového svazu státních orgánů a organizací. Debatu bude moderovat politoložka Kateřina Smejkalová. Těšíme se na Vás v úterý 24. dubna 2018 od 18 hod. v Kinosále ve 2. patře Lidového domu (Hybernská 7, Praha 1). Odkaz na facebookovou událost najdete zde.

KONFERENCE: Role družstevního podnikání v budoucím vývoji ČR, středa 16. května, 9.30

Ve středu 16. května 2018 pořádáme spolu s předsedou Senátu Parlamentu ČR Milanem Štěchem a Družstevní asociací ČR také konferenci Role družstevního podnikání v budoucím vývoji ČR. Konference začne v 9.30 v prostorách Hlavního sálu Valdštejnského paláce (Valdštejnské náměstí 17/4, Praha). Konferenci zahájí předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a Jan Vysloužil, předseda představenstva Družstevní asociace ČR a předseda Svazu českých a moravských bytových družstev. Program konference naleznete zde. Prosíme o potvrzení účasti na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Ke vstupu do prostor Senátu je třeba doklad totožnosti.

VIII. ročník Akademie sociální demokracie, výběrové řízení

Masarykova demokratická akademie, z. s. společně se Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupením v České a Slovenské republice vypisuje výběrové řízení na účastníky a účastnice 8. ročníku vzdělávacího programu Akademie sociální demokracie. Kurz nabízí intenzivní vzdělávání v politikách a tématech blízkých sociální demokracii spojené s argumentačními a mediálními tréninky ve formě šesti víkendových škol. Doporučený věk pro účastníky a účastnice je 23-35 let. Přihlásit se je možné na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 22. dubna 2018 včetně. Výběrové řízení proběhne na základě zaslaného životopisu a motivačního dopisu, vybraní zájemci budou na začátku května 2018 pozváni k osobnímu rozhovoru. Podmínky výběrového řízení si můžete stáhnout zde.

Podkategorie

   

Fotogalerie

Banners